top of page

6 klasių mokinių RAŠINIAI tema
„Kas atsitiktų, jei pasaulyje dingtų internetas?“

Kas butu jei visam pasaulyje dingtų internetas?

Visi žmones pasikeistų, o daug kas išeitų iš proto. Žmonės, kurie turi priklausomybę, jie turbūt jau gulėtų psichiatrinėse? Žmonės, kurie neturi priklausomybės, gal važiuotų tvarkyti miškus arba parkus. Mano atveju, aš skaityčiau knygas ir miegočiau.

Jei atjunktų internetą, manau, nevažiuotu visi autobusai, nes daugelis autobusų yra elektriniai. Nedirbtų prekybos centrai ir parduotuvės. Lauke būtų pilna dviračių arba, kaip seniau, vaikai eitų į lauką ir šauktų draugus per langus. Gerai pagalvojus, daug žmonių gal ir atsisakytu interneto, ir pailsėtų,  nuvažiuotu pasivaikščioti į parką. Pavyzdžiui, gal vaikai pirmokai greičiau išmoktų skaityti? Bet ne faktas. Ką veikčiau aš? Aš tvarkyčiau mišką, nes miškai yra tokie apteršti. Taip pat žmonės, kurie yra šantažuojami fotografijomis, jie būtų laisvi. Juk interneto nebūtų ir niekas neveiktų, niekas nieko nepaplatintų. Gal kai kurie su šeima daug laiko praleistų? Arba su draugais? Dabartiniams šantažistams nebūtų darbo. Jie galėtų pasikeisti. Žmonės, kurie užsiėminėja sekstingu arba sąskaitų vagyste, jiems tiesiog visą dieną nebūtų ką veikti ir jie nebeuždirbtų, nes jie  nieko nemoka. Šiaip žmonės pasikeistų į gerąją pusę. Būtų kaip seniau: pilnas kiemas draugų ir vaikų, visi grynu oru kvėpuotų ir namie nesėdėtų. Taigi interneto atjungimas išeitų į naudą. Turbūt, kad daug naujų turgų atsidarytų. Būtų močiučių, kurios gėlių turgelius atidarys ir tiesiog iš savo sodo pinigus uždirbs. Mamos ir mergaitės bus laimingos tomis gėlėmis. Taip pat, jei nebūtų interneto, gal nebūtų ir elektros? Būtų šalta ir neveiktų radiatoriai. Aš jei būčiau pas močiutę, dirbčiau pas ją sode, šašlikus kepčiau ir laistyčiau gėles.  Gal pinigų užsidirbčiau ir laiminga būčiau?

Ką aš veikčiau iš tikrųjų?

  • Eičiau į lauką su draugėmis

  • Eičiau pinigu užsidirbti

  • Į kioskelį eičiau saldumynų

  • Su riedučiais važinėčiau

  • ir daug visko įdomaus

Iš tikro be interneto būtų labai faina, nes mokyklose niekas nesityčiotų ir netgi visi bendrautų, o ne telefonuose sėdėtų. Visos mamos taip pat džiaugtųsi, nes tada vaikai gerai mokytųsi ir tuo pačiu daug daug skaitytų. Na daug ko negaliu pasakyti, nes visi iš tikro galvoja kitaip. Bet, kai sakant, visiems tai eitų į naudą. Daug vaikų su draugais susitiktų, o ne per telefoną. Niekas nežaistų su kompais, o žaistų su smėliu kieme. Gal daug kas iš origamio lipdytų deimantines mozaikas, piešinius pagal numerius spalvintų. Bet daug kas eitu iš proto ir maldautų mobilių duomenų. Arba tai tiesiog būtų  jiems košmaras, nes jie atsigultų į psichiatrinę. Daug kas nepripažįsta savo priklausomybės. O tokius žmones, pagal mane, reikėtų izoliuoti, nes jie mums taptų pavojingi, jie elgtųsi kaip nenormalūs. Juos susektų iškart, nes žaisdami jie valgo ir geria daug cukraus, tada gauna cukraus diabetą. Dėl interneto  nyksta mūsų gamta ir gyvūnai, nes tu eini ir, pavyzdžiui, nematai, kur šiukšles meti. O jei nebūtų interneto, tai gamta būtų išsaugota. Dabar visokių tropinių gyvūnų labai mažai, nes jie išnyko ir išmirė dėl mūsų telefonų. Įsivaizduokite, jei dabar nebūtų gyvūnai būtų neišmirę, visi tropiniai gyvūnai, nebūtų sudegę miškai,  būtų gražūs vaizdai, nes kiekviena šalis turi savo estetiką ir skirtingai saugo gamtą. Bet daug kas netgi nesilaiko paprastų gamtos saugojimo taisyklių.

Daug mokyklų jau atsisakė telefonų naudojimo pamokose ir pertraukų metu. Daug mokyklų žada taip padaryti. Aš manau, kad tai butu į gerąją pusę.

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtu internetas?

Žmones gal pačias pirmas minutes net nepastebėtų. Bet praėjus valandai, dviem žmonės pradėtų panikuoti. Klaustų, kur gi dingo tas internetas? Po kelių parų visi gal neišprotėtų, jei būtų, jei galėtų būti prie TV programų, telefonų, kompiuterių, kitų elektroninių prietaisų. Sugriūtų žmonių internetiniai verslai. Žmonės bankrutuotų.  Pasaulyje kiltų didelis chaosas. Aišku, žmones bandytų pataisyti internetą. Juk žmonės stengėsi visada j taisyti,  vargdavo, kai jis užstigdavo. Manau, žmonės stengtųsi, bet nieko nepešę ir pavargę, praradę viltį, bandytų vėl ir vėl... Žmonės stengtųsi nepanikuoti ir toliau gyventi savo gyvenimą kaip jis ir buvo, tik kad be interneto... Praėjus keliomis savaitėms, manau, žmonės gyventų laimingi ir ramus, bet vis tiek viena jų puse nerimautų dėl jų brangiojo interneto. Suaugusiems, žinoma, patiktų,  kad jie gali būti su šeima be jokių telefonų ir televizorių programų.  Kad gali važiuoti iškylauti ir pramogauti. Vaikams tai nepatiktų, nes jie norėtų žiūrėti YouTube, Instagram, Tik Tok ir t.t. Internetines mokyklos buvo uždarytos, nuotolinio moymosi nebeliktų, tai vaikai ir paaugliai visai nebesimokytų.  

Kai grįžtume po karantino į mokyklą, pamokos irgi būtų neįdomios. Labai sunku mokytojams būtų dėstyti pamokas be interneto. Bet po keleto mėnesių, gal netgi ir po metų žmonės priprastų. Neturėdami interneto jie gyventų laisvai kaip kokie paukščiai be jokių elektroniniu įrankių, papildomų išlaidų, kurioms išleisdavo tūkstančius. IT darbuotojai išeitų į bankrotą. Elektroninės parduotuvės bankrutuotų.  Žmones nustotų važinėtis, elektromobiniais, elektroniniais paspirtukais ir pan.  

Žmonės sulaukėtų, taptų nemandagus. Prarastų kultūrą ir etiketą. Jie taptų urviniai. Pasibaigus maistui jie medžiotų gyvūnus, nebenešiotų rūbųAuklėtų vaikus kaip laukinius gyvūnėlius. Po kurio laiko visi jau pamirštų žmonių kalbą,  kaip valgyti su šakute ir peiliu, kaip vairuoti automobilį. Žmonija vėl grįžtų į savo pradinę formą ir viskas, dėl ko dirbo mokslininkai, kad pasiektų įvairius išradimus, mašinas, vaistus ir t.t. nueitų „šuniui ant uodegos“. Ir po daugelio metų žmonija išnyktų. Žmonės pradėtų medžioti vienas kitą! Taip išnyktų mūsų sukurtas pasaulis ir civilizacija. 

Taip aš manau, kas būtų pasaulyje be interneto. 

Jeigu nebūtu interneto?

Tai yra įdomus klausimas? Be interneto vaikai ir paaugliai neturėtų ką veikti. Bet aš manau, kad būtų įdomiau  gyventi. Atsirastų daugiau lako su šeima, būtų galima keliauti. Gal net vaikai pradėtų skaityti knygas? O mokiniai pradėtų geriau mokytis? Gaila, bet į šį klausimą mes atsakyti negalime. Dėlto, nes šią dieną ir visas kitas dienas mes buvome ir esame priklausomi nuo interneto. Mums dabar rūpi tik pažiūrėti, ką tas ar anas įkėlė. Mums norisi tokių pramogų. Taip kyla konkurencija. Mes darome maisto ar kelionių nuotraukas ir tą pačią minutę keliame viską į socialinius tinklus, kad visi pamatytų, kur jūs ir ką valgot ar veikiat. Bet yra ir gyvenimas be interneto. Jis gal būtų šiek tiek ne toks geras. Negalėtum paskambinti ir paklausti, ar nori susitikti. Ir negalėtum pasižiūrėti navigacijos. Ir susirašyti. Aš manau, kad interneto sukčiai netektų savo pinigų šaltinio ir turėtų ieškotis darbų. Lietuva gautų didesnį pajamų šaltinį. Bet iškyla viena problema: kaip mes mokėtume mokesčius internetu? Jeigu nebūtų interneto, vadinasi, tektų ieškoti kitokių būdų sumokėti mokesčius.

Jeigu gyvenime nebūtų interneto, tai visa ekonomika sustotų. Jei norėtum nusipirkti maisto ar norėtum nusipirkti kokį daiktą iš interneto, tai būtų praktiškai neįmanoma. Negalėtumėme ir iš kitų šalių nieko nusipirkti. Ir nė viena siunta mūsų nepasiektų.

Pagalvokime, kaip mūsų močiutės ir seneliai gyveno be interneto. Man močiutė kažkada pasakojo, kad, kai ji buvo maža,   ji augo septinių vaikų šeimoje. Jie visi gyveno viename bute Klaipėdoje. Jeigu pamatydavo lauke draugus ir, jei mama leisdavo, tai jie galėdavo lėkti į kiemą. Jie žaisdavo visokiausius žaidimus: kvadratą, tinklinį, gaudynes. O dabar mes tik sėdime prie telefonų ir žiūrime, kokias nesąmones daro žmonės ir pradedame nepastebėti savo artimų žmonių. Taipogi, kai jau buvo atsiradę kompiuteriai ir televizoriai, juos tereikėjo prijunkti prie elektros ir jokio tais lakais dar interneto nebuvo. Bet tais laikais nelabai norėjo žmonės naudotis kompiuteriais, nes jie jau buvo įpratę informacijos ieškoti bibliotekose. O dabar viską gali rasti internete: knygas, parduotuves. O televizoriuje tais laikais nebūtum galėjęs atsisukti laidos ar filmo, jei nespėjai kokio filmo pažiūrėti. Reikėdavo laukti, kol kitą kartą rodys.

Internetas atsirado pakankamai nesenai, todėl mes negalime žinoti, kas nutiks po 20 metų. Gal mes skraidysime, o gal mašinos skraidys? Kokie telefonai atsiras? Gal net dirbtinis intelektas pradės namus statyti ir tai užtruks tik apie 1 savaitę?

Bet, tiesą sakant, dabar be interneto nelabai galėtume apsieiti. Nes mes dabar turime informacines pamokas, tamo, tinklaraščius, ir visas kitas programas. IR vis tik gyvenime reikia interneto. Žinoma, jo reikia ne per daug. Ir svarbu  šiek tiek daugiau skirti laiko savo artimiesiems.

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtu internetas?

 

Tai turbūt klausimas kuriam teisingo atsakymo nėra. Turbūt internetas tai labai svarbus dalykas, svarbus tuo, kad be interneto niekaip negalėtume susisiekti su giminėmis, kurie gyvena už tūkstančių kilometrų. Man internetas labai svarbus bent šiuo laikotarpiu. Šis laikotarpis yra labai sunkus ir, manau, kad be interneto nebeturėtume prasmės gyventi. Dėka interneto mes galime nors ir per šią sunkią pandemiją kalbėtis, juoktis, ir verkti kartu su giminėmis, draugais, močiute ir seneliu. Jei visame pasaulyje dingtu internetas, tai vaikai negalėtų mokytis nuotoliniu būdų, negalėtu susitikti su draugais ir, manau, kad pusei žmonijos pasireikštu depresija ar kokie kiti susirgimai.  Jie jaustųsi vieniši ir nelaimingi. Žinoma, žmones galėtų pabūti be interneto su savo šeima: pažaisti stalo žaidimus ir šiaip praleisti daugiau laiko. Pavyzdžiui, man asmeniškai internetas nėra būtinas dalykas. Aš esu toks žmogus, kuris daugiau laiko nori praleisti su savo šeima ir kažką bendrai veikti. Jeigu pas mane dingtų internetas, tai aš turbūt net apsidžiaugčiau, nes beveik mano visa šeima sėdi prie kompiuteriu, telefonų ir t.t. Manau kad interneto dėka mes galime daug ko sužinoti, kas dedasi pasaulyje, galbūt kas dedasi tavo mieste. Ypač gal šiuo momentu laibai aktualu, kiek žmonių pasveiko, kiek neišgyveno nuo covid? Bet ne visada tie straipsniai būna teisingi. Jie gali mums daryti neigiama įtaką. Tad patariu niekada netikėti ką rašo socialiniuose tinkluose. Galbūt vaikai dėl interneto pradėjo skaityti labai mažai knygų ir beveik visas dienas praleidžia įsikibę į telefoną? Manau, interneto dingimas būtų į naudą, nes vaikai pradėtų skaityti knygas ir nesėdėtų tiek ilgai prie telefonų. Aišku, internetas gali daug kuo padėti, bet tikrai ne akims.

Nuo telefonų ir kitų elektroninių prietaisų genda akys, pradedame prasčiau matyti. Manau, kad šis nuotolinis mokymasis visiems jau atsibodo, nes man tikrai jau nuo kompiuterio skauda akis, galvą ir nugarą... Manau, dauguma vaikų galėtų su manim sutikti, kad jiems lygiai taip pat, kaip man atsibodo tas nuotolinis mokymasis. 

Jeigu man reikėtu rinktis, ar būti su internetu, ar be, aš tikrai pasirinkčiau, kad būti be interneto! Aš nesu jau tokia didelė interneto fanė. Manau, kad visam pasauliui praverstų, kad dingtų internetas, nes per jį mes nesaugome, neprižiūrime gamtos, nebemokame bendrauti... Žodžiu manau, kad kiekvienas žmogus turėtų pagalvoti šia tema ir pabandyti daugiau laiko praleisti su šeima, o ne prie telefonų.

Kas nutiktų jei pasaulyje dingtų internetas?

 

O kas butu jeigu iš tikrųjų viena diena dingtu internetas?

 

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtų internetas?....Apie ši klausima niekas beveik negalvoja. Gal apie tai nieks negalvoja, nes nemano kad taip kažkada atsitiks? Aš galvoju, jeigu dingtų internetas, būtų labai sunku gyventi. Ne dėl to, kad svarbūs kompiuteriniai žaidimai ar kažkas panašaus. O dėl to, kad kai kurie mokslininkai turi svarbios informacijos ar kažko svarbaus. Būtų sunku atsiskaityti ir telefonų, gi nebūtų interneto. Nebūtų smagu ir tiems kurie tyrinėja džiungles ar Antarktidą. O kaip bus su bankais, jei VISI tavo pinigai būtų kortelėje? Tai tu išviso neturėtum pinigų.

Kažkuriems žmonėms gal net nereikalingas internetas? Gal jie kaip tik nori, kad internetas dingtų? Tie žmonės turbūt yra LABAI LABAI LABAI LABAI LABAI LABAI LABAI LABAI seni seneliai, kurie tiesiog nori, kad jų vaikai ir anūkai tiesiog praleistų daugiau laiko su jais, kol jie dar nemirė.

Mano istorija savaitgalis be interneto

Jei aš vieną dieną atsikelčiau be interneto, tai man būtų pasaulio pabaiga. Ne tik man, bet ir visiems mano bendraamžiams. Mes su drauge išprotėtume, nes mums labai patinka susiskambinti su vaizdu ir kalbėti valandų valandas. Nebūtų labai smagu vieną dieną atsikelti ir negalėti susiskambinti su vaizdu. Bet, turbūt, nebūtų taip jau blogai. Eitų susiskambinti arba tiesiog galėtume kažkur susitikti. Susirašinėti irgi galėtume ne per Viber ar Mesinger o per paprastas žinutes. Ryte vietoj telefono, kompiuterio ar televizoriaus žiūrėjimo gal galėčiau paskaityti knygą, papiešti ar pažaisti su mažuoju broliuku. Bet brolis turbūt nenorėtų pažaisti, jis VISADA prisiklijavęs prie savo telefono arba savo nuosavo televizoriaus. Jam irgi nebūtų lengva priprasti prie gyvenimo be interneto. Galėčiau vietoj kompiuterio padaryti namų darbus arba pagaliau su šeima išeiti pasivaikščioti, pažaisti stalo žaidimą. Pagaliau išbandyti tą restoraną, kurį norėjome išbandyti jau labai labai ilgai. Su broliu užmigtume anksčiau, o ne 3 nakties, kaip dažniausiai užmiegam. O blogiausia dalis, kad tai taip būtų kiekvieną savaitgalį.

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtu internetas?

 

Jei pasaulyje visam dingtų internetas?.. Tai klausimas, apie kurį niekas negalvoja. Gal dėl to, jog niekas nesvarsto, kad tai įmanoma? O gal dėl to, jog visi bijo tokio įvykio?.. Nes internetas toks galingas, toks didelis dalykas... Pasislėpęs tokiose mažytėse dėžutėse... Visi galvoja: „neįmanoma, kad visam laikui dingtų internetas“. Tačiau galime pabandyti apie tai pasvarstyti.

Daug kas mano, jog internetas bei technologijos sugadino mus, vaikus. Kad dabartinė paauglių karta yra pati blogiausia, nes mažai bendraujame vieni su kitais, bei ,,neišlendame“ iš savo kompiuterių ir mobiliųjų telefonų. Daugelio suaugusiųjų nuomone, dingus internetui, mes vėl pradėtume kalbėtis vieni su kitais, pamatytume šio pasaulio grožį (kurio, jų manymų, mes nematome ar pamiršome). Taptume laimingesni, kadangi praleistume daug laiko saulėje, o ne tamsiame kambaryje. Taptume draugiškesni ir ne tokie dirglūs. Pasaulis tiesiog taptų mums gražesnis, prašvistų visomis gražiausiomis spalvomis bei vaivorykšte... Anot daugelio senolių: „internetas ir technologijos sukurtos pačio Velnio“.

Tačiau, kaip šios „sugadintos kartos atstovė“, pasakysiu savo nuomonę, kas atsitiktų visam laikui pradingus internetui, ką jis reiškia man (bei tikriausiai kitiems vaikams taip pat).

Pradingus internetui mes tikrai nepasidarytume laimingesni, nepamatytume pasaulio gražesnėmis spalvomis ar neišvystume vaivorykščių ar vienaragių... Priešingai. Mes pasidarytume dar labiau piktesni. Didžiulė tikimybė, jog daug kas numirtų iš nuobodulio. Dar įmanoma, kad daug žmonių pradėtų žudyti kitus, nes nepamirškime, jog vis tik esame plėšrūnai. Netaptume sveikesni, bei netaptume tais žmonėmis, kuriais visi nori jog būtume.

Kažkodėl visi vyresni žmonės nemėgsta interneto, tačiau niekas mūsų neklausia, kodėl mes vis prie jo grįžtame, kodėl mes jį taip dieviname. Kažkodėl visi taip pat pamiršta ar net nesuvokia, kokį spaudimą mes, paaugliai, patiriame iš visuomenės. Leskite man priminti. Jeigu būdama mergina nenešioji suknelių, sijonų, nesidažai ar nemėgsti būti su kitomis savo lyties atstovėmis – kažkas su tavimi negerai. Mokytojų nuomone neturime teisės nieko pamiršti, net tų dalykų, kurių mes žinome, jog gyvenime mums neprireiks. Kaip gi kitaip, juk kiekvieno jų mokomas dalykas yra svarbiausias. Negalime gauti nors kelis mažesnius pažymius, nes tai reiškia jog mes esame neprotingi bei neturėsime geros ir gražios ateities. Turime susitvarkyti su savo emocijomis, su daugybe namų darbų užduočių. Turime gražiai elgtis. Paklusti taisyklėmis. Negalime išsiskirti iš kitų žmonių. Vienu žodžiu, suaugusiųjų manymų paaugliai negali turėti jokių problemų, nes tai, anot jų, ,,nuostabiausias“ gyvenimo laikotarpis... Tad štai kodėl mes mylime internetą. Tai vieta, kurioje mes slepiamės nuo žmonių, nuo žiaurios realybės bei problemų. Juk gimdami nepasirinkome šalies, kurioje gyvensime, niekam nebuvo ir dar net nėra įdomu, gal mes nekenčiame šios vietos iš visos širdies (pvz: Lietuvos). Net nereikia slėpti, jog dauguma paauglių nekenčia savo šalies ir padarys viską, jog iš čia pabėgtų... O internete mes galime mokintis, pavyzdžiui, tos kalbos, kurią labai mėgstame, tobulinti tos kalbos įgūdžius. Galime domėtis tau patinkančių šalių kultūra ar žmonėmis. Susirašinėti su nuostabiais žmonėmis. Internetas -tai vienintelis dalykas leidžiantis gyventi toje vietoje, kur norime, iki tol, kol galėsime tai iš tiesų įgyvendinti.

Kiekviena karta turi savo privalumų ir trūkumų. Ir jeigu velnias iš tiesų sukūrė technologijas ir internetą, tada tai yra geriausias dalykas, kurį jis padarė. Taip, mums, paaugliams, kartais reikia priminti pavalgyti, taip, mums kartais reikia priminti, jog reikia miegoti arba pasakyti: „nepamiršk kvėpuoti“... Tačiau norite ar nenorite tai pripažinti, bet internetas yra geriausias sukurtas dalykas pasaulyje: filmai, muzika, dainos, sushi, Azijos valgiai ir pati Azija!.. Mūsų kartą galima būtų vadinti ,,sugadinta“, tačiau ji viena iš geriausių ir šauniausių kartų istorijoje! Ar senesnės kartos galėtų pasigirti Dab, ,,water bottle flip” ir žmonių stiliaus suvokimu? Umm.. NE. Tad palikime viską taip, kaip yra, su internetu ir paaugliais. Nes viskas tiesiog tobula!

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtu internetas?

 

Kas būtų jei pasaulyje visam dingtų internetas? Į šį klausimą labai lengva atsakyti, tačiau niekas iš tikrųjų nežino, kas atsitiktų. Aš manyčiau, kad per laiką arba išprotėtumėme, arba tiesiog pamirštumėme, kas jis išviso buvo. Tačiau aš manau, kad antrąjį variantą reikėtų atmesti, nes mes jau tapome nuo interneto priklausomi – nebegalime ištverti dienos be jo. Nebegalime gyventi neatsidarę facebook ar neatlikę kitų mums jau įprastų dalykų. Juk visada lengviau priprasti, negu to nebedaryti. Gal ir nuskambėjo tiesmukai, tačiau tai tiesa. Mes jau tapome tiek priklausomi nuo interneto, kad nebegalime net dienos be jo ištverti. Tik nesakykite, kad aš klystu. O jeigu netikite manimi, tiesiog pabandykite pabūti be interneto diena. Arba dar geriau – nesinaudokite telefonu visą dieną. Jau po kelių minučių imtum ieškoti telefono arba jungtis internetą... Na, bent taip jau atsitiktų man. Žinoma, mes visi galėtumėm be interneto išgyventi dvi, o gal net penkias valandas. Tačiau yra vienas BET. Mes turime turėti ką veikti. Gal išeiti į miestą su draugais, gal pamiegoti, o gal tiesiog su šeima pažaisti stalo žaidimą. Visi mes esame skirtingi, todėl ir laiką leidžiamą visi kitaip. Žinoma, aš dabar kalbu tik apie save. Tačiau įdomu, kas dėtųsi kitų žmonių galvoje, jei jie sužinotų, kad nuo šiandien, pavyzdžiui, interneto nebebus niekada. Manau, jie irgi jaustųsi taip pat kaip ir aš. Tačiau, ką darytų išlepinti vaikai. Manau, jie skųstųsi tėvams, o tėvai skųstųsi dar kažkam... Ieškotų kaltų. Gautųsi tiesiog uždaras ratas. Bet palaukite... Ką darytų žmonės, kurių darbai yra susiję su internetu? Turbūt jie netektų darbo, arba ieškotų priežasties šaltinio. Visi žinome, kad daugelio žmonių darbas, į kurį einame kiekvieną dieną, taip pat priklauso nuo interneto. Gal netiesiogiai, bet vis tiek. Čia, žinoma, mano nuomonė, kuri daug kam nesvarbi. Tačiau, manau, kad ji visai logiška. Taigi gerai pagalvok, ar kitą kartą vietoje naršymo internete nereikėtų pasirinkti ilgo pasivaikščiojimo lauke? O gal kokios nors kitos veiklos? Juk pasaulis keičiasi, todėl niekada negali žinoti kas nutiks rytoj. Taigi, geriau jau nuo šiandien pradėk kuo mažiau naudotis internetu...

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtu internetas?

 

Internetas – pasaulinis tinklas, jungiantis visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus. 67% žmonių teigė, kad pakeistų savo gyvenamąją vietą – išvyktų ten, kur problemų su internetu nėra. Tokiems žmonėms daug svarbiau dalyvauti ir naršyti socialiniuose tinkluose, nei patriotiškumas ir prisirišimas prie savo šalies. Ypatingai didelė įtaką internetas daro augančiai kartai. Bet ne visi turime minusų, bei pliusų. Kodėl gi ne apibūdinti internete geruoju? Internetas – mūsų kita ranka. Internete rasime įvairių šaltinių, susisieksime su draugais, pasidalinsime gyvenimo įvykiais, įspūdžiais ir visa kita. Tačiau, žmonės neturintys didžiulės priklausomybės interneto tarė: „jei dingtų internetas, ramiai gyventumėme toliau, mums nėra svarbus internetas“. Žmonės, kurie naudojasi internetu, pasakė: „Ilgai prireiktų laiko priprasti vėl nesinaudoti internetu“. Nuomonės visiems ir visada skirtingos. Tačiau, draugiškas internetas yra mūsų draugas!​

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtu internetas?

 

Kas būtų jeigu pasaulyje dingtų internetas? Šis klausimas kyla labai daugeliui žmonių. Įsivaizduokime, štai vieną dieną dingo pagrindinis interneto palydovas ir interneto nebeliko. Pasaulyje kilo sąmyšis, daug žmonių neteko darbo, nes jiems pagrindinis darbo įrankis yra internetas. Žlugo daug verslų, nebebuvo galima susisiekti su kitose šalyse gyvenančiais žmonėmis, daug žmonių buvo tiesiog išmesti į gatvę. Parduotuvės sunkiai gaudavo prekes, nes buvo sunku susisiekti su tiekėjais, labai stipriai sukilo kainos, todėl žmonės stengdavosi sutaupyti kiekvieną centą. Labai daug žmonių negalėjo sau leisti pramogauti, todėl užsidarė daug vandens parkų, zoo parkų, muziejų, kino teatrų ir t.t. Daugumai žmonių teko atsisakyti televizorių, išmaniųjų telefonų, elektroninių prietaisų, todėl labai daug žmonių pradėjo vogti, policijai būdavo labai sunku visus nenaudėlius suimti ar sutramdyti.

Patys protingiausi mokslininkai negalėjo žiūrėti į šitą netvarką, nusprendė, kad mėgins sukurti nauja interneto palydovą. Jie net nežinojo nuo ko pradėti, nes neturėjo daug reikiamų detalių. Jiems teko vykti į kitas šalis ir ieškoti šių detalių, nes internetu jų nebuvo įmanoma užsisakyti. Jie reikiamas detales rinko 2 metus, o palydovą sukūrė per 3 mėnesius. Palydovas po tragedijos buvo paleistas tik po 2 metų, 3 mėnesių ir 10 dienų.

Internetas veikė tesiog puikiai ir pasaulis atgijo. Žmonės vėl atgavo darbus, atpigo prekės, žmonės galėjo sau leisti pramogauti, nes užteko pinigų pragyvenimui. Šie mokslininkai padarė pati nuostabiausią dalyką, jie gražino gerą gyvenimą žmonijai.Internautų mieste buvo įprastas rytas. Visi darė tai, ką ir daro visada – gyveno savo gyvenimą Internete. Tokie žmonės nepastebi, kas vyksta aplinkui, nemato vieni kitų, negirdi, nejaučia. Tiesiog jiems tai nerūpi. Netoli nuo miesto centro, Gigabito gatvėje gyveno ypatingas žmogus. Šviesulys, toks buvo jo vardas. Jis buvo kitoks miestelio gyventojas. Vietiniai ji vadino Keistuoliu, kuris džiaugėsi saulės šiluma, besiskleidžiančiu gėlės žiedu, vaikų juoku, pavasario kvapu. Internautai stebėdavosi, kaip šiam žmogėnui visai nerūpi pasaulis internete. Juk ten, internetinėje erdvėje ir yra tikrasis gyvenimas! Taip manė miestelėnai. Šviesulys puikiai suprato, kad pasaulį reikia gelbėti nuo virtualaus bendravimo. Ilgai dirbęs savo namuose, Šviesulys sukūrė spindulinį virusą, blokuojantį internetą. Tai buvo nepaprastas virusas. Jo skleidžiama galinga energija naikino internetą. Per kelias valandas pasaulyje dingo internetas. Visur kilo didžiulė panika. Žmonės nežinojo kaip bendrauti ir keistis informacija. Išėję į gatves ir pamatę vieni kitus, labai nustebo, kad jų kaimynai gan simpatiški žmonės, kad paukščių čiulbėjimas yra nuostabi muzika, kad oras kvepia, o žolė yra žalia ir ja smagu prasieiti basomis. Nauji įspūdžiai, pojūčiai užliejo jų kūnus ir mintis. Kai kurie jų net pamiršo internetą. Šviesulys džiaugėsi, kad jo sumanymas pavyko! Pagyvenę kelias savaites be interneto, žmonės prisiminė knygas. Skaitydami, jose rasdavo ieškomos informacijos. Dažniau užeidavo vieni pas kitus į svečius ir juokas užliedavo namus. Vaikai sugalvojo daug naujų, įdomių žaidimų. Vaikinai merginas vėl ėmė kviesti į pasimatymus „gyvai“. Gyvenimas tapo spalvingas, įkvepiantis veikti, kurti ir mėgautis. Šviesuliui sukūrus antivirusinę programą, pasaulyje internetas vėl buvo atnaujintas. Ir žinote, ką jums pasakysiu, dauguma žmonių prie jo grįždavo tik būtinais atvejais, kai susisiekti ir pabendrauti tiesiog būdavo kitaip neįmanoma. Galbūt, kartais verta „pradangintį“ internetą?!

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtu internetas?

 

Man dažnai kyla klausimas: „kas atsitiktų, jei dingtų internetas?“, bet tuojau pat pati ir atsakau į šį klausimą. Manau, kad jei dingtų internetas, sustotų „gyvenimas“. Žinoma, ne tiesiogine prasme, bet mūsų kartai iš ties sunku gyventi be interneto. Taigi, jei būtum nepažįstamoj vietoj ir dingtų internetas, negalėtum sekti GPS nurodymų ir rasti tikslią vietą, kur važiuoji, jei dirbi labai svarbų ir atsakingą darbą, viskas vyksta internetu, jei jis dingtų, neturėtume jokio susisiekimo kitose šalyse, sulėtėtų darbo našumas, kokybė ir greitumas, nes dabar internetu vyksta sutarčių derinimas ir pasirašymas ir visa tai užtrunka kelias minutes, o jei to neliktų, tai truktų net iki kelių savaičių taipogi žmonės sako, jog „šiais laikais paaugliai jaučia priklausomybę internetui“, žinoma, tai sako nebe reikalo, nes šiais laikais iš tikrųjų paaugliams yra neįmanoma išgyventi be interneto, jie viską daro internetu: susisiekia su draugais, naršo viešose erdvėse, žaidžia įvairiausius žaidimus, tad jei to neliktų vaikams būtų sunku bendrauti realybėje, nes jie pratę susirasti draugų, bei su jais bendrauti internetu.

Bet galima manyti ir kitaip. Jei dingtų internetas, žmonija pradėtų gyventi realiai, bendrautų ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir vienas pas kitą nuvyktų, rašytų laiškus ranka, paskambintų dažniau, šeimos bendrautų tarpusavyje prie stalo visi kartu, o ne atskiruose kambariuose telefonu.

Kas būtų jei visame pasaulyje dingtu internetas?

 

Na, aš asmeniškai manau, kad kaip ir visi kiti sėdėčiau ir laukčiau, kol jis vėl atsiras...

Praeitų diena, dvi dienos, savaitė. Garantuoju, kad vaikų būtų pilnas kiemas kaip būdavo anksčiau. Turbūt, iš neturėjimo ką veikti, pradėčiau skaityti knygas. Jos būtų didžiausias laiko pratempimas. Smarkiai tikėtina, kad daugiau laiko skirčiau namų darbams.

Bet nemanau, kad internetas dingtų ilgam. Nenustebčiau, jei naujasis internetas atsirastų jau kitą dieną. Juk mes 21a. be interneto esame niekas. Pasaulyje būtų tikras chaosas. Juk pusė šiuolaikinių technologijų yra valdomos internetu. Net maistas yra gaminamas internetu, todėl visos parduotuvės būtų nušluotos. Šviesoforai yra taip pat valdomi internetu, tai ko mes galime tikėtis gatvėse?! Mažiau žinotume, kas vyksta pasaulyje, juk nebebus "delfi.lt", "15min.lt" ir t.t. Tokiu atveju turėtų žlugti ir ekonomika, juk didžioji mūsų pinigų dalis yra internetiniuose bankuose. Taip pat daugybė žmonių prarastų darbus. Nes šiais laikais beveik visi darbai reikalauja interneto priejeigos pvz: "gmail", "OneCloud" ir t.t. Šiais laikais net mokyklai reikia interneto. Nebeliktų "ManoDienynas" ir atsirastu senosios gerosios pažymių knygutės...

Todėl vilkimės, kad internetas nedingtų!

bottom of page